Вівторок
19.03.2024
12:00
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт вчителя історії Голуб Катерини Олександрівни
Головна Реєстрація Вхід
2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

Інформаційна сторінка

 

Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається в системі всесвітніх і міжнародних днів ООН щорічно 2 грудня — в річницю прийняття Генасамблеєю ООН Концепції про боротьбу з торгівлею людьми та експлуатацією проституції третіми особами в 1949 році (резолюція 317 (IV).

У сучасному розумінні термін «рабство» інколи використовується для позначення суміжних категорій насильницького примушення людей для виконання певної роботи. В цьому розумінні правозахисні організації розробили певні критерії визначення сучасного рабства людини:

1.Її діяльність контролюється іншими особами за допомогою насильства чи погроз його застосування.

2.Вона знаходиться в певному місці і займається певною діяльністю не по своїй волі, а також позбавлена можливості змінити ситуацію за власним бажанням.

3.За свою роботу вона або взагалі не отримує платню, або отримує мінімальну оплату, що не покриває її потреб на захист, оздоровлення, лікування, освіту тощо.

Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасовано ще в XIX столітті. Однак вважати, що рабство в сучасному світі повністю викоренене, буде помилкою. Існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах і передача вдів у спадок. За деякими підрахунками, одержуваний від торгівлі людьми дохід становить близько 10 млрд. доларів на рік. Щорічно тисячі наших співвітчизників їдуть за кордон в пошуках нової роботи, нового життя. Деякі з виїжджаючих потрапляють у рабство, ставши жертвами обману роботодавців або фірм-посередників

На сьогоднішній день в рабстві живуть більше 20 мільйонів чоловіків, жінок і дітей, позбавлених людських прав і гідності. Завдання Міжнародного дня боротьби з рабством — заохотити об’єднання зусиль урядів, громадянського суспільства та приватного сектору, спрямованих на викорінення всіх сучасних форм рабства.

 Указом Президента України "Про заходи щодо подальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян", підписаному в 2002 році, визначено, що боротьба проти торгівлі людьми (зокрема міжнародної) є одним із пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів України. Протидія торгівлі людьми на національному рівні - комплексна проблема, до вирішення якої залучені співробітники ряду міністерств і відомств. З моменту створення в карному розшуку МВС України і в обласних управліннях внутрішніх справ спеціалізованих підрозділів у боротьбі із злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, головна роль у протидії цьому виду злочинної діяльності відводиться саме цим структурам. Крім того, з метою ефективного попередження торгівлі людьми і протидії в Україні діє низка міжнародних організацій і мережа громадських об'єднань.

Цьогоріч Україна зайняла 86-е місце у рейтингу світового рабства Global Slavery Index 2013, складеному австралійською правозахисною організацією Walk Free Foundation.

За даними авторів дослідження, число людей, що перебувають у рабстві на території України, становить від 110 тисяч до 120 тисяч людей.

Серед найближчих сусідів України за рейтингом світового рабства опинилися: Молдова (6-е місце), Росія (49), Чехія (54), Угорщина (55), Болгарія (56), Хорватія (60), Польща (62), Словаччина (63).

У десятку країн з найвищим рівнем рабства увійшли: Мавританія, Гаїті, Пакистан, Індія, Непал, Молдова, Бенін Кот-Д’Івуар, Гамбія й Габон.

Найменший рівень рабства зафіксований в Ісландії, Ірландії й Великобританії, вони розділили 160-е місце рейтингу. У десятку найбільш вільних від рабства країн також увійшли: Данія, Фінляндія, Люксембург, Норвегія, Швеція, Швейцарія й Нова Зеландія.

Усього до рейтингу потрапили 162 країни

У посланні Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з нагоди Міжнародного дня боротьби за скасування рабства сказано:

   «Сьогодні уряди, громадянське суспільство та приватний сектор повинні об`єднатися, щоб викорінити всі сучасні форми рабства ... Давайте разом робити все, що в наших силах, в інтересах мільйонів людей, яких тримають в рабстві та позбавляють людських прав і гідності».
 

До речі, існує ще один міжнародний день ООН, присвячений боротьбі з рабством: Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі відзначається щорічно 25 березня, починаючи з 2008 року.

 

Детальніше читайте на УНІАН:http://religions.unian.ua/religionsworld/722751-sogodni-vidznachaetsya-mijnarodniy-den-borotbi-za-skasuvannya-rabstva.html

 

.

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples