Вівторок
19.03.2024
09:45
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт вчителя історії Голуб Катерини Олександрівни
Головна Реєстрація Вхід
Міф 5. »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міф 5. Сталін не узгоджував військові дії з Гітлером.

 

Суть міфу:

Сталін самостійно прийняв рішення ввести війська на територію Західної України та Західної Білорусі 17 вересня 1939 р. Таким чином він не дав окупувати ці території Німеччині.

Факти:

У війні проти Польщі СРСР та Німеччина діяли як союзники: координували авіа нальоти, спільно роззброювали польські частини, поступалися один одному захопленими територіями і навіть провели спільний військовий парад.

Німецький план агресивної війни проти Польщі виходив із припущення про нейтралітет або сприяння з боку Москви. В іншому разі німецький генштаб не був впевнений в успіху. Протягом весни-літа 1939 р. німці доклали значних зусиль для порозуміння з СРСР.

Після того, як вермахт почав бойові дії проти Польщі, МЗС Німеччини кілька разів наполягало на вступі у війну СРСР. Але Москва зволікала, побоюючись наразитися на оголошення війни з боку західних демократій.

З перших днів війни СРСР підтримував агресора. Зокрема, 1 вересня 1939 р. СРСР надав у розпорядження Німеччини радіостанцію в Мінську, яка виконувала роль радіомаяка для наведення бомбардувальників Люфтваффе на польські міста. Врешті 17 вересня Сталін повідомив німецького посла, що Червона армія розпочинає окупацію Польщі.

Коли радянські війська перетнули західний кордон, Польща ще чинила опір вермахту. Західна Україна і Білорусь були тиловими районами польської оборони. 17 вересня Червона армія позбавила Польщу останнього шансу відбитися від Німеччини.

Маневри військ Німеччини та СРСР узгоджувалися. Після одержання повідомлення про перетин кордону Червоною армією німецьке командування віддало наказ військам зупинитися на лінії Сколе – Львів – Володимир-Волинський – Брест – Білосток.

20 вересня Гітлер наказав військам припинити бойові дії з поляками і відступити на захід за визначену в серпні 1939 р. демаркаційну лінію. Вермахт відступав і передавав завойовані території Червоній армії.

Наприкінці вересня сторони домовилися про зміну проходження демаркаційної лінії. Тепер уже радянські війська відводили за неї на схід.

22 вересня 1939 р. під час передачі радянській стороні Бреста було проведено спільний військовий парад. У церемонії взяли участь підрозділи моторизованого корпусу вермахту під командуванням Г.Гудеріана та окремої танкової бригади Червоної армії на чолі з С.Кривошеїним.

28 вересня впала Варшава. Територіальний поділ Польщі між СРСР і Німеччиною був завершений саме 28 вересня 1939 р. підписанням Договору про дружбу і кордон.

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples