П`ятниця
22.11.2024
10:40
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт вчителя історії Голуб Катерини Олександрівни
Головна Реєстрація Вхід
До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Інформаційна сторінка до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

(1-4 класи)

 

Дорогі діти! Сьогодні весь світ вшановує Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Голокост – це політика переслідувань і масового знищення єврейського населення Європи нацистами та їхніми поплічниками в 1933-1945 рр.

В 1933 р. нацисти прийшли до влади в Німеччині. Вони відразу почали намагатись вижити євреїв із країни. Їх почали масово виселяти на схід Європи або просто вбивати. В 1939 р. нацисти, розпочавши Другу світову війну, захопили цілі регіони, де проживало багато єврейського населення – Польщу, Прибалтику, Україну, Білорусію. У великих містах та містечках створювались спеціальні обгороджені території для ізоляції, примусового утримання євреїв та подальшого їх знищення. Сюди силоміць зганялося усе єврейське населення міста та околиць. У 1942 р. керівництво Німеччини винесло рішення про початок знищення всіх євреїв у Європі. По всій її території запрацювали "фабрики смерті” – концентраційні табори, в яких розстрілювали, душили в газових камерах та спалювали в печах мільйони людей – чоловіків, жінок, старих і дітей.

Загальна кількість жертв геноциду – масового знищення – єврейського народу – більше 6 мільйонів євреїв Європи. Тільки в Україні загинуло близько 1,5 мільйонів євреїв. Майже в кожному місті, селі України з початку окупації здійснювалися масові розстріли – євреїв, циган, психічно хворих, комуністів, військовополонених, підпільників. Зараз на цих місцях встановлені меморіальні знаки, щоб люди не забували про ті жахіття, про невинно загиблих мільйонів людей.

Дорогі діти! Давайте ми хвилиною мовчання вшануємо пам’ять мільйонів жертв Голокосту.

 

Хвилина мовчання



Інформаційна сторінка до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

(5-8 класи)

 

Дорогі діти! Сьогодні весь світ вшановує Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Голокост – це політика переслідувань і масового знищення єврейського населення Європи нацистами та їхніми поплічниками в 1933-1945 рр. Термін Голокост (від грецького слова – всеспалення, жертвопринесення за допомогою вогню) вперше був використаний у 1960-х роках у публіцистиці майбутнім лауреатом Нобелівської премії миру письменником Елі Візелем як символ газових камер і крематоріїв у таборах смерті.

В 1933 р. нацисти прийшли до влади в Німеччині. Вони відразу почали намагатись вижити євреїв із країни. Їх почали масово виселяти на схід Європи або просто вбивати. В 1939 р. нацисти, розпочавши Другу світову війну, захопили цілі регіони з компактним проживанням єврейського населення – Польщу, Прибалтику, Україну, Білорусію. У великих містах (набагато рідше – в невеликих містах) створювались гетто – спеціальні обгороджені поселення з жалюгідними умовами життя – для ізоляції, примусового утримання євреїв та подальшого їх знищення. Сюди силоміць зганялося усе єврейське населення міста та околиць. Перше гетто було створено у жовтні 1939 р. у Польщі. Створення гетто на українських землях відбулось у липні-серпні 1941 року. Єврейське населення окупованих районів СРСР знищувалось головним чином прямо на території свого проживання, інколи відразу після окупації, часом після довгого перебування в гетто.

У 1942 р. керівництво Німеччини винесло рішення про початок знищення всіх євреїв у Європі. По всій її території запрацювали "фабрики смерті” – концентраційні табори, де знищення людей проводилося за допомогою газових камер і де тіла вбитих потім спалювались у крематоріях. У цих таборах нацисти вбивали, в основному, євреїв із Західної Європи.

Нехтуючи смертельною небезпекою, сотні українців рятували євреїв від загибелі. Лише в Галичині військово-польові суди скарали на смерть за такий "злочин” близько 100 українців. Відкрито виступив на захист євреїв митрополит уніатської церкви Андрей Шептицький у своєму посланні "Не убий”, він особисто врятував 150 єврейських дітей, кількох рабинів – єврейських священиків. Трьох дівчаток-єврейок рятували в селі Хоружівка бабуся та мати колишнього Президента України В.Ющенка. З 1953 р. парламентом Держави Ізраїль відповідно до Закону про увічнення пам’яті мучеників і героїв людям різних національностей, віросповідання, які в роки Другої світової війни рятували євреїв від нацистів, присвоюється почесного звання "Праведник світу” за ці справді героїчні дії. Особам, удостоєним звання Праведника народів світу, вручається почесний диплом, іменна медаль, їхні імена закарбовуються на Стіні Пошани в музеї Яд Вашем. Станом на 1 січня 2007 р. це звання присвоєно 2 185 громадянам України. Загальна кількість Праведників у світі – 21 758.

Загальна кількість жертв геноциду – масового знищення – єврейського народу – більше 6 мільйонів євреїв Європи, що становило дві третини від довоєнної чисельності європейського єврейства, і одну третину всіх євреїв світу. Тільки в Україні загинуло близько 1,5 мільйонів євреїв. Майже в кожному місті, селі України з початку окупації здійснювалися масові розстріли – євреїв, циган, психічно хворих, комуністів, військовополонених, підпільників. Зараз на цих місцях встановлені меморіальні знаки, щоб люди не забували про ті жахіття, про невинно загиблих мільйонів людей.

Дорогі діти! Давайте ми хвилиною мовчання вшануємо пам’ять мільйонів жертв Голокосту.

 

Хвилина мовчання

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples