П`ятниця
22.11.2024
10:18
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт вчителя історії Голуб Катерини Олександрівни
Головна Реєстрація Вхід
Правознавство »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дебати

«Як подолати конфлікт?»

 

Мета: навчити учнів усвідомлювати свої проблеми та труднощі, боротися з ними, формувати адекватну самооцінку учнів, створити позитивну атмосферу в класі, виховати повагу до чужих думок та суджень. 

Хід заходу

І. Мотивація діяльності учнів.

ІІ. Дебати.

-         Що таке конфлікт?

Зіткнення протилежних інтересів, цілей чи поглядів.

-         Чому виникають конфлікти?

-         Якими бувають конфлікти?

-         Які наслідки конфліктів?

-         Яке місце займають конфлікти у людському спілкуванні?

-         Які можливі шляхи подолання конфліктів?

ІІІ. Опрацювання інструкції «Як подолати конфлікт?»

  1. Конфлікт можна попередити, тобто якщо вже заздалегідь відомо, що ваш спір виллється у конфлікт, то вам слід зупинитися. Не слухайте образливі слова, які, в серцях, кидає протилежна сторона. Різко зупиніть суперечка і почніть в усьому погоджуватися зі своїм опонентом. Ви погано готуєте? Так, цілком вірно. Ви не гідні такого чоловіка / дружини? Так, вам взагалі дуже пощастило в житті, що ви відхопили такий діамант. Відповідайте на ці закиди по-доброму, дружньо, не намагаючись зачепити протилежну сторону. Так конфлікт сам по собі затихне, бо його буде нікому «розпалювати».
  2. У конфлікті не намагайтеся акцентувати увагу на слабких сторонах свого опонента. Не потрібно нехтувати протилежною думкою просто тому, що воно відрізняється від вашої думки. Вислухайте спокійно чужу точку зору і не перебивайте. Так ви даєте можливість висловитися вашому співрозмовнику і, можливо, довідаєтеся для себе цінну інформацію. Також попросіть свого опонента, щоб він свої слова підтверджував фактами. Така бесіда буде об’єктивною. Також запропонуйте йому, щоб він сформулював конкретно, який результат у підсумку конфліктної ситуації він хоче отримати. Не зайвим буде повторювати за співрозмовником його ж слова перед тим, як відповісти на його запитання. Будьте мудрими, і якщо відчуваєте, що ваш опонент прав, то щиро перед ним вибачитеся. Можливо, він тільки цього і чекає від вас.
  3. Розсудливо буде написати ваші претензії один до одного на папері. У запалі емоцій і пристрастей висловлені вголос слова можуть інтерпретуватися інакше. На папері ж, все чітко і зрозуміло. Також найзручніше законспектувати кінцеву домовленість, до якої ви прийшли в результаті суперечки. Повісьте конспект на чільне місце, і в разі невиконання якого-небудь пункту однієї з конфліктуючих сторін, можна буде це наочно довести.

 

ІV. Висновки.

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples