П`ятниця
22.11.2024
16:30
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт вчителя історії Голуб Катерини Олександрівни
Головна Реєстрація Вхід
»
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2015 » Січень » 19 » Український календар
19:23
Український календар

22 січня - День Соборності України

Урочиста лінійка до

Дня Соборності України

Вч: Із 1999 року ми відзначаємо День соборності України. Тепер щороку 22 січня український народ святкує річницю від моменту підписання так званого Акту злуки, тобто договору про попереднє об'єднання УНР і ЗУНР. Українську Народну Республіку було створено в січні 1918 року. У цей же час на території, яка раніше входила до складу Австро-Угорщини, було утворено Західноукраїнську Народну Республіку. Лідери нових держав зустрілися для визначення умов майбутньої злуки 22 січня 1919 року. Ця подія й поклала початок святкуванню Дня соборності України. Формально цей акт не втілився у створення незалежної держави, проте він став першим кроком до цієї історичної події, яка сталася вже 1991-го року із розпадом СРСР.

 У сучасній Україні значення Дня соборності не втрачено. Під час офіційних заходів, присвячених Дню соборності України, керівники держави наголошують на важливості єдності українських земель, яку необхідно зберігати й надалі, не піддаватись переконанням щодо ментальних відмінностей українського Сходу та Заходу.

Звучить пісня «Одна-єдина» (муз. О.Морозова, сл. В.Крищенка)

1-й учень: У всіх народів світу існує повір'я, що того, хто забув звичаї своїх батьків, карають люди і Бог. Він блукає світом, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу.

2-й учень: Упродовж останніх років українці все частіше звертаються до свого коріння, до своєї історії. Безцінним є й історичний досвід поколінь, тому перейняти його естафету, засвоїти найкраще — дуже важливо для молоді.

3-й учень: Славна Україна наша героїчними сторінками історії, мужністю борців за її волю. Згадаймо слова Тараса Шевченка, які мають закарбуватись у свідомості кожного українця:

Все розберіть... та й спитайте

Тоді себе: що ми?

Чиї сини? Яких батьків?

4-й учень:  Протягом багатьох років нас намагалися зробити людьми без роду та племені, а зараз наше прагнення знати своє героїчне минуле свідчить про духовне відродження нашого народу, про його славу і могутність. Особливо це актуально сьогодні, в умовах російської агресії на українському Сході та прагненні російської влади дестабілізувати політичну ситуацію у нашій державі.

1-й учень: 

Україно! Ти моя молитва,

Ти моя розпука вікова.

Гримотить над Сходом люта битва

За твою любов, твої права!

2-й учень:  Протягом багатьох століть історичного розвитку Україна не мала власної державності та єдиної території. Українські землі належали багатьом державам: найбільше Росії, Литві, Угорщині, Речі Посполитій, згодом Румунії, Чехословаччині. Але цей славетний день прийшов — 22 січня, День соборності України.

3-й учень: У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніше їм своя пустиня,

Аніж земний в пустині рай,

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

4-й учень: У березні 1917 року у Наддніпрянській Україні розпочалася національна революція. Було обрано Центральну Раду, а її головою – видатного українського історика Михайла Грушевського, проголошено створення української держави – Української Народної Республіки — УНР. Четвертим універсалом від 22 січня 1918 року було проголошено незалежність України.

1-й учень: Подібні процеси відбувались і на Галичині. 9 листопада 1818 року було проголошено назву держави — ЗУНР (Західноукраїнську Народну Республіку) і створено перший уряд — Державний секретаріат на чолі з Костем Левицьким.

2-й учень: Зламався врешті двох імперій мур!

І на розвалинах у слушну цю нагоду

З'явилися держави УНР і ЗУНР

Як вияв волі нашого народу.

3-й учень: 22 січня 1919 року в Києві на площі святої Софії відбулося урочисте проголошення злуки УНР і ЗУНР. Під час урочистостей представник Директорії Федір Швець проголосив довгоочікуваний Універсал про об'єднання двох українських держав у єдину (соборну) державу..

4-й учень: Все, що мріялось віками,

Сповнилось, настало!

«Ще не вмерла Україна» —

 Гордо прозвучало.

1-й учень: День соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли Президент підписав відповідний указ. Згідно з цим документом 22 січня — день, коли було проголошено 1919-го року Акт злуки, визнано Днем соборності України.

2-й учень: Велична і свята, моя ти, Україно,

Лише тобі карать нас і судить.

Нам берегти тебе, соборну і єдину,

І нам твою історію творить!

3-й учень: Ніби звертаючись до нас, один із творців Акту злуки, державний секретар ЗУНР Лонгин Цегельський говорив так про день 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі». Його слова стали справді пророчими.

4-й учень: 22 січня 1973 року в Чорткові на Тернопільщині гурт молоді під орудою Володимира Мармуса вивісив жовто-блакитні прапори, за що хлопців ув'язнили до радянського концтабору. Але це не спинило патріотичні пориви нашого народу. 22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши живий ланцюг від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту соборності.

1-й учень: Як правда на всіх єдина

І рідний батьківський поріг,

Така прекрасна, вічно юна,

Мов і не знала лихоліть,

Земля Дажбога і Перуна

Ніким не зборена стоїть.

Над нею пісня солов’їна,

По неї тисячі доріг –

Соборна мати Україна

Одна на всіх, як оберіг.

2-й учень: Здобутки попередніх поколінь продовжують своє життя у поколіннях прийдешніх. Вони допомагають, підтримують, зберігають найсвятіше — пошану до наших батьків, дідів, справу боротьби за українську державу. Міцніє прагнення молодих продовжити батьківську справу, підтримати честь свого роду, щоб не перервалася естафета поколінь.

3-й учень: Маєм сонце, маєм море,

Маєм Київ і Дніпро,

Маєм землю неозору,

На якій росте добро.

Синьо-жовтий прапор маєм

Й Володимирський тризуб,

Дон і Сян їх обіймають.

Ми — народ-великолюб.

4-й учень: Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях.

Твій Богдан й вінценосна Софія

Повернулись до тебе з віків.

Ще не вмерла й не вмре твоя мрія,

Як не вмер солов’їний твій спів.

1-й учень: Боже-Отче всемогутній,

Захисти коханий край!

Дай нам вийти у майбутнє,

Мужність і сміливість дай!

Захисти нас від свавільних

Хижаків, жорстоких, злих,

Захисти від божевільних,

Від Чорнобилів нових!

Хай собори на руїні

Стануть там, де Ти прорік.

Незалежній Україні...

Разом. Слава нині і повік!

 

Звучить пісня «Боже, Україну збережи!»

(муз. і сл. Т.Петриненка).

 

Переглядів: 659 | Додав: golubka | Теги: Лінійка, День Соборності України | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples