Субота
27.04.2024
23:29
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт вчителя історії Голуб Катерини Олександрівни
Головна Реєстрація Вхід
»
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2013 » Листопад » 28 » Візит дорогих гостей до Матусівського НВК №2
23:27
Візит дорогих гостей до Матусівського НВК №2
Візит дорогих гостей

20 листопада члени Історичного Товариства «Коріння» Матусівського НВК №2 зустрічали дорогого гостя з Санкт-Петербурга – академіка Російської Академії наук Володимира Ярославовича Шевченка, уродженця села Матусів.

Володимир Ярославович – всесвітньо відомий вчений-хімік. Зараз він – директор Інституту хімії силікатів ім. Гребєнщикова Російської Академії наук, нагороджений Державною премією Російської Федерації за роботу в галузі біоімплантантів, премією Ради Міністрів СРСР за розробки нових напівпровідникових матеріалів, орденами Пошани та Дружби, медалями ім. С.І.Мосіна та М.М.Семенова. Йому присуджені премії ім. Д.І.Менделєєва, П.С.Капіци та І.В.Гребенщикова. Володимир Ярославович одним із перших радянських учених був обраний до Всесвітньої академії кераміки, яка об’єднує провідних науковців світу в цій галузі, а з 1998-го по 2002-ий був президентом цієї академії. Під керівництвом В.Я.Шевченка були створені Інститут матеріалознавства Далекосхідного відділення РАН у Хабаровську та Інститут проблем керамічних матеріалів РАН у Москві. Сьогодні він очолює Наукову раду РАН по керамічних та інших неметалічних матеріалах, є членом Президії Санкт-Петербурзького наукового центру РАН, головним редактором журналу «Фізика і хімія скла». В.Я.Шевченко розробив теорію міцності керамічних матеріалів, що дало змогу створити перші вітчизняні бронеконструкції для бронежилетів та бронемашин. Його наукові відкриття і розробки в галузі фізико-хімії та технології неорганічних матеріалів застосовувалися в радіоелектронній та оборонній промисловості, ракетно-космічній техніці, авіації, теплоенергетиці тощо. За створення аналогу кісткової тканини людини він отримав Державну премію Російської Федерації, а його наукові здобутки в галузі нанотехнологій уже стали класикою, на яку спирається світова наукова спільнота.

Ще навесні 2013 р. члени Товариства зав’язали з Володимиром Ярославовичем листування. В одному із своїх листів академік пообіцяв, що приїде в Матусів. І ось нарешті, така можливість трапилася. Учні радо вітали дорогих гостей.

Володимир Ярославович Шевченко поділився своїми спогадами про дитячі роки в Матусові та шкільні роки у Смілі. Але він – надзвичайно скромна людина і тому мало говорив про свої досягнення. Цю прогалину для учнів заповнив колега В.Я.Шевченка з Черкас професор Черкаського державного технологічного університету Володимир Ізяславович Унрод.

Володимир Ізяславович Унрод – кандидат технічних наук, професор, відмінник освіти України, завідувач секції хімії та хімічної технології неорганічних речовин Черкаського державного технологічного університету. Спектр його наукової діяльності надзвичайно широкий – створення нових композиційних матеріалів, які мають велике значення для розвитку медичної, хімічної, машинобудівної, приладобудівної галузей, розробка методів фізико-хімічного та радіологічного контролю, утилізація відходів промислових підприємств, робота в сфері нанотехнологій, синтез біологічно активних сполук, які вже застосовуються в сільськогосподарському виробництві та ін. В.І.Унрод віддав хімії понад 40 років свого життя. Він немало зробив для розвитку української науки, вищої школи, впровадження прогресивних технологій у виробничі процеси. На рахунку Володимира Ізяславовича понад 300 наукових робіт, п’ять навчальних посібників, більше сорока навчально-методичних вказівок з хімії, фізичної та аналітичної хімії. Він має шість міжнародних патентів (США, Австрія, Франція та ін.), десять авторських свідоцтв на винаходи, які використовуються і підприємствами нашої області, приміром ТОВ АПК «Маїс». Володимир Унрод – академік Української технологічної академії, відзначений званням «Заслужений діяч науки і освіти», голова Черкаського регіонального відділення УТА, голова Черкаського регіонального відділення Українського Матеріалознавчого товариства, член вченої ради ЧДТУ.

Відомі вчені звернулися до учнів Матусівського НВК №2 із закликом добре вчитися, успішно закінчити школу, щоб мати можливість продовжити навчання далі. Володимир Ярославович Шевченко запросив школярів приїхати влітку до Санкт-Петербурга, а Володимир Ізяславович Унрод – на день відкритих дверей у ЧДТУ.

Школярі з великим ентузіазмом і цікавістю прийняли ці запрошення.


Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 536 | Додав: golubka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples